Úvodní stránka Fóra Bydlení a reality Energie Topení Plyn od bezDodavatele

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 61)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27635 Odpovědět
    Dan
    Host

    Pro nás jsou nyní jednou z možností, kam přenést plyn aniž bychom přišli o dodávky, pravděpodobně k nim budeme nyní dávat i elektřinu. Protože už před tím jsme vše měli podle spotového trhu a rádi bychom v tom dál pokračovali a těch nabídek jsme moc nenašli, oni byli první..

    #28953 Odpovědět
    kotva
    Host

    Jako já jsem slyšel názor, že je to v tuhle dobu riskantní dávat energie pod spotové ceny, ale zas si říkám, že je to furt lepší než za prvý platit DPI, který se teda vyloženě předvedlo s cenami, a pak mě to přijde lepší i než v tuhle chvíli fixovat. Ano možná je to risk, ale na dobu neurčitou a furt mě tu plyn stojí míň než obě vyjmenovaný varianty. Někdo na to nějaký jiný názor případně?

    #29136 Odpovědět
    Vráťa
    Host

    Tak obě vyjmenovaný varianty jsou pochopitelný, ale u tý druhý záleží co jste si schopný a u koho sehnat. Ne všude jsou ty ceny stejný. A je na každym, co je ochotný platit.

    #29197 Odpovědět
    kotva
    Host

    Tak jasně, že je to o tom, co kdo si je schopný najít a na co je ochotný za jakých podmínek přistoupit. Já jen říkám, že i přesto kde se ceny nyní pohybují, mě bezDodavatele přijde na o cosi menší peníze.

    #29978 Odpovědět
    Bořek
    Host

    Já teď vůbec nevím na koho se obrátit, když ti dodavatele padají jak hrušky. Řeším teď aktuálně plyn i elektřinu a říkám si, jestli brát bezdodavatele jako jistotu, když jede v podstatě podle spotu po celou dobu, co jsem si zjišťoval, takže by to snad mělo být pro ně i bezrizikový. Co si o tom myslíte. Zatím jim tak dávám asi největší šanci.

    #30999 Odpovědět
    Grofik
    Host

    No k těm jsem to taky nechal dát po předchozích zkušenostech se spotovým trhem. Můj známý by to odsoudil, že je to jenom pro otrlé, ale to spíš že s tím nemá vlastní zkušenosti. Mě už to nerozhodí, když to chvilku leze nahoru, protože se po chvilce zas srovná poklesem, je to furt dokola, takže to prostě už z tohoto systému vychází levněji, než mít pevnou cenu.

    #32374 Odpovědět
    Lukáš
    Host

    Já u nich mám obojí, s tím plynem jsem teďka dost na štíru jestli tu nechat, elektřina jinak vychází k tomu co spotřebujeme dobře.

    #32961 Odpovědět
    Marek
    Host

    Heleďte s plynem vám teda fakt neporadím, ale ele i u nás vychází tak, že mi zálohy vychází úplně bohatě a ještě mi z nich vrací, protože jsou výkupy a ta cena tomu teď dost přispívá.

    #33964 Odpovědět
    Jiří
    Host

    No to je teď, ale očekávám, že s postupem měsíců bude sice přetok stoupat, ale cena klesat. Není to nic proti ničemu, jen od začátku roku mi bezdodavatele vrátil na přeplatcích skoro 6 tisíc, ale jsem realista, takže si z toho dávám už něco bokem na zimu.

    #34911 Odpovědět
    Honza
    Host

    Moje myšlenka je jak dál s plynem, jestli nechat a nebo ne, protože mám i FVE, tak jestli to neobsáhnout jen s ní a v zimě to řešit krbem třeba. Obojí to mám právě taky u Bezdodavatele, tak by byla jakákoliv další domluva v klidu.

    #36184 Odpovědět
    Dufkyč
    Host

    Topím TČ, při stavbě baráku jsem rozmýšlel co a teďka to vidím jako nejlepší řešení. S FVE to byla jednoznačně dobrá investice, která má teďka šanci se mi dokonce i díky tý jejich tržní ceně u BD rychleji vrátit, protože to za kolik teďka v létě prodávám je super.

    #36825 Odpovědět
    Petr
    Host

    Mate už někdo spočítanou konkrétní dobu návratnosti? Má to smysl se tím vůbec zaobírat, protože mně přijde, že to prostě bude proměnlivý tím jaká zrovna bude cena. Letošek, sice teda ještě není u konce, ale byl docela proměnlivý. Jednou byla cena za kWh 4,- jindy v létě 14,- takže pak něco spočítejte, ale nenadávám na to, šel jsem na spot u bezdodavatele dobrovolně, přijde mi to fér, akorát nejsem štont to spočítat, kdy se mi to asi tak vrátí.

    #40527 Odpovědět
    Jindřich
    Host

    Nevím, jestli na to existují nějaké vzorce, to se třeba podívejte někde po internetu. Ale vzhledem k tomu jak vysoké ceny byly na spotu, tak to tu návratnost značně zkrátilo a na to netřeba vysoký matematiky. Já jsem jednu chvíli u bezdodavatele prodával v létě energii do sítě i dost přes 10korun, což jsou dobré peníze.

    #42454 Odpovědět
    Jiří
    Host

    No v létě, ale teďka sleduju ceny u bezdodavatele na portále, když se přihlásím, a čekuju, kdy jsou na trhu ty nejnižší, abych si v tu dobu mohl dobít baterii, protože FVE už teďka moc nevyrobí, tak abychom měli z čeho přes den běžet. V tomhle tom ten spot fakt není špatný.

    #48561 Odpovědět
    Blanka
    Host

    Kvůli spotu jsem k nim minulý týden dávala plyn i s elektřinou, měli nejnižší poplatky. Možná je to pro mě risk, nevím, ale kdy jindy tenhle způsob účtování vyzkoušet než teď, když je nastavený strop a hlavně, když se víc na spot nepůjde dostat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 61)
Odpověď na: Plyn od bezDodavatele
Osobní informace: