Úvodní stránka Fóra Bydlení a reality Energie Topení Plyn od bezDodavatele

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 59)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51767 Odpovědět
    Dufkyč
    Host

    Tak vzhledem k tomu, že teďka cena na burce leze dolů a dokonce psali i že už se dostává průměrem na ceny z roku 2021, tak jste Blanko určitě chybu neudělala a pravděpodobně tu budete mít víc šancí ušetřit. Furt kdyby se cokoliv stalo, tak máme nastavený strop, kterého se cena tenhle měsíc ještě ani nedotkla, tak bych byl v klidu. 😉

    #55055 Odpovědět
    HanzJanek
    Host

    Dobrý den, odebírá tu od BezDodavatele někdo plyn a uměl by mě nasměrovat? Jsme běžná domácnost, kdy ještě nejsme majiteli moderních měřáků, je aktuálně šance nějak řešit to, abychom se dostali na spotové ceny?

    #55363 Odpovědět
    Martin N.
    Host

    My u nich s plynem jsme a myslím si, že pokud si nenecháte zařídit chytrý měřidla, tak se na spot jen tak nedostanete. Ale když jsem si projížděl u bezDodavatele na webu novinky, tak jsem si všiml, že tam mají vyhozený už i nějaký tarif pro ty, co právě nemají průběhové měření, tak se k nim koukněte, tam o tom jistě najdete víc informací, než bych vám tu byl schopný říct alespoň já, pokud se neozve ještě někdo jiný.

    #56134 Odpovědět
    Olda
    Host

    Taky od nich spotově bereme, ale na ty samé podmínky se teď nedostanete, dokud to nařízení o spotu zas nezmění. Takže jedině, jak tu píše Martin nade mnou, což byste měl jako provizorní řešení.

    #58566 Odpovědět
    Franta
    Host

    Fajn že je tu o tom řeč, my na tarif Naše energie na měsíc akorát přecházíme, nebo teda budem, teď je to v řešení, protože nám bude končit fix a na další dlouhodobý nechceme vzhledem ke klesajícím cenám. Tady je každý měsíc cena nová a strop tu taky uplatňují, takže to bereme.

    #60836 Odpovědět
    koloťuk
    Host

    Nás se tohle bude týkat v podstatě až na začátku příštího roku, takže zatím máme ještě dostatek času si popřemýšlet jak dál. Nicméně už teďka jsem slyšel několik názorů na to, jak letošek byl přestřel a že byli lidi zbytečně strašený drahými energiemi, přitom už to teďka klesá a někteří zbytečně furt musí platit hodně.

    #60999 Odpovědět
    Franta
    Host

    To jsem neslyšel, ale ono v podstatě stačí i to, že zrušili přístup na spot, na kterým by šlo teďka ušetřit nějaký peníze. Vždyť jenom co mi psali od BD, tak právě u toho novýho tarifu, co vytvořili po tom zákazu, tak byla ceny v lednu na plynu bez poplatků čistě jen za MWh i s DPH necelých 2800,- a za únor lehce přes 1900,- a to si vemte, že strop je nějakých 3025,- za MWh. Takže je tam stále dostatek prostoru pro úsporu.

    #61287 Odpovědět
    koloťuk
    Host

    Určitě nebude dlouho trvat a narazíte na to někde v článku. A věřím tomu, že bude přibývat tarifů, které budou upravené a půjde s nimi ušetřit. A jak to, že je každý měsíc cena různá?

    #61299 Odpovědět
    Franta
    Host

    No to je ten jejich nový tarif, který v podstatě obchází spotové ceny. Cena je tam tvořená na každý měsíc nová, dokud neumožní zas spot. Ale abych nekecal, tak to beru z jejich stránek, jak je tam cena tvořená, nechci totiž kecat, takže… “stanovuje se dopředu a transparentně na základě velkoobchodních cen energie obchodovaných na následující měsíc za posledních pět obchodních dnů předchozího měsíce“. Sám bych to líp dohromady nedal a k tomu se pak ještě v podstatě přičtou svoje poplatky za služby a další věci v rámci distribuce, který jsou všude stejný.

    #61337 Odpovědět
    koloťuk
    Host

    Když na to tak koukám, tak to nevypadá špatně. V podstatě lze říct, že se s tím dá asi teďka nejlíp těžit z klesajících cen, dokud vám není přístupná varianta čistě spotu. Jako kdybych to musel řešit teď energie, tak bych o tom dost uvažoval, podle toho jak to popisujete.

    #61579 Odpovědět
    Patrik
    Host

    My si ve finále taky vybrali BezDodavatele, cena u plynu stále klesá a my ho používáme celoročně, tak se nám to vyplatí, se přesunout jinam.

    #61750 Odpovědět
    Franta
    Host

    Já změny nelituju, plyn u nich mám teďka na červen za 1383,- s dph.

    #61792 Odpovědět
    pacek
    Host

    My teda přes léto máme na plynu téměř nulový odběr, protože s plynem jenom topíme, ale i tak jsem si to promyslel a nechal změnit dodavatele sem, abychom něco na fakturách ušetřili.

    #62160 Odpovědět
    Fíla
    Host

    Dost o nich uvažuju, koukal jsem, že srpnová cena plynu je u nich 1513,-, což je čistá půlka stropu. Šílený, jak nízko to jde posadit. Mám ale 3 měsíční výpovědku, což by pro mě vycházelo na přechod v prosinci a to už si zas říkám jaká cena asi bude. Jak to vidíte?

    #62203 Odpovědět
    pacek
    Host

    Nemám z toho obavy přes zimu, jako asi to nebude tak nízko jako teď, to ani neočekávám, ale když se to pak vezme dohromady za celý rok, tak si prostě myslím, že mě to tu bude furt stát menší peníze a nějakou kačku ušetřím.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 59)
Odpověď na: Plyn od bezDodavatele
Osobní informace: